k

My cvičíme za VásZabýváme se jak výchovou a výcvikem štěňat nebo mladých psů, tak i dospělých psů, kteří mají určité problémy a zlozvyky. I dospělý pes se dá vycvičit ! Někteří majitelé psů nemají schopnosti nebo čas své psy zvládnout, vycvičit a docházet k nám do kurzů. Když se majiteli z jakýchkoli důvodů nedaří psa vychovat a vycvičit podle svých představ, je někdy nejlepším řešením umístěním psa do rodiny k profesionálům.  
 
Možná jste také uvažovali o možnosti nechat si psa vycvičit a mít v poměrně krátké době poslušného psa podle svých představ. Některý pes doma ničí zařízení bytu, jiný část dne proštěká, další se rve venku se psy nebo se jich bojí, skáče na lidi, táhne na vodítku  nebo má problém přiběhnout k majiteli na zavolání. V těchto případech máte možnost se s námi setkat a jsme schopni navrhnout Vám vhodné řešení. Cvičíme psy všech plemen včetně kříženců.

Častým požadavkem zájemců o tuto službu je pohodový, vychovaný, poslušný pes - naučit jejich psa ihned přiběhnout na zavolání od psů i od lidí, naučit psa chodit u nohy na prověšeném vodítku ve městě a netahat, když uvidí jiného psa, odložení psa na místě mezi lidmi, psy, v restauraci  (lehni - zůstaň), ihned reagovat na povely lehni, sedni, fuj, pomalu apod.. Řešíme samozřejmě  případy problémových psů a zlozvyků. Připravovali jsme i psy pro úlohu psích pomocníků nemocným lidem či dětem.
 
 
 
 
Pro Vaši představu jsou zde celkem podrobné informace, jak to chodí při výcviku psů bez majitele u nás.

 
 
Zdravotní kriteria ! Důležité !
 
Máme maximální zájem na tom, aby všichni psi byli naprosto zdraví, naočkovaní a v pořádku. Bez platného očkování nebude pes přijat ani do psí školy do kurzu, natož do domácího výcviku.Všichni psi přicházející do výcviku bez majitele a ubytování u nás doma musí mít negativní výsledek vyšetření na přítomnost parazitů ve veterinární laboratoři. Pes s pozitivním výsledkem na přítomnost parazitů nebude přijat. Termín nástupu je možné dohodou odložit, až bude pes bez parazitů.  Psi jsou odčerveni v den nástupu, opakovaně odčerveni 14. den pobytu a opatřeni ochranou proti vnitřním a vnějším parazitům - ADVOCATE, STRONGHOLD.  Každému psovi, který je u nás ubytovaný je v případě nutnosti k dispozici veterinární lékař.
 
 
Psi, kteří jsou cvičeni a vychováváni tímto způsobem bydlí v rodinném prostředí, z tohoto důvodu je kapacita výrazně omezena - přijímáme současně jednoho až maximálně tři psy (podle náročnosti práce). Druhým důvodem omezené kapacity je záměr ponechat si dostatek času na to, aby práce se psy nepřestala být potěšením . 
Každého psa čeká ,,intenzivní denní studium´´ v neformální škole - doma, na ulici, v areálu cvičiště naší psí školy v Troji, v jiné rodině a s jinými lidmi, obklopen našimi psy a našimi kočkami.  Lekce, které pes absolvuje ve své ,,Škole v přírodě,, jsou vytvořeny speciálně pro něj.
 
Podle toho, o jaké se jedná plemeno a na jaké podmínky je pes zvyklý volíme druh ubytování. Každý pes nemusí být v kotci, někteří psi bydlí v domě. Malá plemena zvyklá v bytě bydlí  samozřejmě v domě. K dispozici jsou  moderní velké kotce ( dřevo v kombinaci s kovem) se zateplenou boudou 1+1. V boudě je instalováno topení. Na zahradě jsou také  umístěny odkládací velké boxy, ve kterých psi čekají po dobu úklidu a dezinfekce jejich kotce. Psi jsou česáni, koupáni a je možné nechat si před odchodem domů pejska ostříhat a upravit (na požádání je možné). 
 

 

 
Psi mají k probíhání svou zahradu s hračkami a překážkami,  výběh a současně se po jednom učí slušně chovat na druhé zahradě v prostředí určeném pro lidi (nestrhávat prádlo ze šňůry, nehrabat na zahrádce, nekrást ze stolů jídlo,  neskákat na zahradní nábytek a na návštěvy, zbytečně neštěkat, neskákat na děti ...) a učí se respektovat pravidla v domě.
 
První dny je třeba, aby se seznámil s lidmi a prostředím, kde bude dočasně bydlet.
Snažíme se dělat maximum pro to, aby se psovi u nás líbilo a trenér (pes cvičí se dvěma lidmi, kteří se střídají) se stal jeho oblíbencem. Pes, který si trenéry oblíbí se pochopitelně rychle a dobře cvičí. Proto požadujeme, aby nám majitelé dali oblíbené hračky jejich psa a cvičíme na pamlsky.
 
Psi mají svůj denní režim, kdy se jezdí denně cvičit i mezi účastníky kurzů, jezdí trénovat i na jiná cvičiště pro psy (středočeský kraj) a  a trénují poslušnost v různých situacích ve městě a na veřejnosti. Každý pes, který je vychován a cvičen v naší psí škole je prakticky denně "pod dohledem" účastníků našich kurzů, kteří přicházejí své psy cvičit sami denně od 9 do 20 hodin. Každý pes má možnost celodenního kontaktu se psy (probíhání, nácvik přivolání, hra), jejichž majitelé absolvují individuální výuku, neboť s nimi i prakticky předvádíme nácvik majitelům začátečníkům při individuálních lekcích.
 
Pes, který je cvičen tímto způsobem je na určitou dobu součástí naší rodiny, naší psí smečky a musí se přizpůsobit novým pravidlům - současně je veden a vychováván v domácím prostředí i trénován v poslušnosti mezi nejrůznějšími psy a lidmi, kteří docházejí do kurzů v psí škole.

,,A co když se mu bude stýskat ?,, Pokud by pes nechtěl navázat během prvních dnů kontakt s trenéry, psa si vezmete zpátky domů. (Nestává se to vůbec, ale je fér to sem napsat, protože kdyby se to jednou  stalo, vzali byste si ho domů a řešili bychom to jinak.) Nemohli bychom ho totiž vychovat dle sjednaných požadavků a majitel by neměl důvod nám nám na konci pobytu doplatit cenu za výcvik. Ještě se nikdy nestalo, že by pejsek byl u nás smutný - psi jsou totiž ´´prodejní ´´a když se o něj staráte a věnujete se mu, krmíte ho, celý den dostává při cvičení pamlsky a je v kontaktu s ostatními psy ... možné je to troufalé tvrzení, ale většinou  si ani na Vás nevzpomene. Pochopitelně, kdo myslí na svého psa pořád je rodina majitele, takže si telefonujeme. Pokud je pes u nás ve výchově, není skutečně z naší strany důvod ani problém až se Vám bude hodně stýskat psa Vám ukázat, aby jste se ujistili, že je v pořádku a spokojeně na nás vrtí ocasem. Můžete se v průběhu pobytu podívat, jak se Váš pes učí třeba ze zaparkovaného auta nebo v areálu v Troji přes okno.  Majitel tedy může svého psa vidět při výcviku a sám se přesvědčit o spokojenosti svého psa - ovšem potřebujeme, aby k přímému kontaktu mezi majitelem a psem nedošlo. 

Při zahájení pobytu majitel uhradí pouze 50% z ceny ! Povely mohou být podle požadavků majitele psa v libovolném jazyce. Učili jsme i povely v japonštině ... Na konci výchovy předvedeme výkon a majitel doplatí 50% ze sjednané ceny. Seznámíme majitele s povely a naučíme ho s jeho vycvičeným psem zacházet.  Je to obvykle velmi jednoduché - obdobným způsobem se cvičí psi k mnohem složitějším úkonům, například jako pomocníci vozíčkářů, průvodci nevidomých a slabozrakých apod. ...
 
Nemusíte se bát, že si psa po výcviku u nás odvezete domů a nebude Vás poslouchat. Rádi s Vámi zůstaneme v kontaktu i poté, co si odvezete psa domů - doporučujeme, aby si majitelé psa odvezli domů, vyzkoušeli cvičení bez nás a nabízíme možnost opětovné návštěvy další den, kdy se můžete ještě pod našim vedením ujistit, že dáváte povely správně.
 
 
Tímto způsobem je možné dosáhnout také úspěšné převýchovy u psů, kteří mají ve svém prostředí problémy s agresivitou k lidem, dětem a ke psům a kde dosavadní způsoby nápravy selhaly.

 
 

Chcete se k nám přijet domluvit ?

Kontaktujte nás na ambra@psiskola.cz

nebo telefonujte 602 368 265, abychom se domluvili na setkání.

  

 

U tohoto typu výcviku - pes u nás doma bez majitele - je vždy potřeba termín rezervovat, kapacita je omezena ! 

 

Podíváme se na Vašeho pejska a popovídáme si, všechny Vaše dotazy rádi zodpovíme osobně.Pomohli jsme mnoha majitelům psů, neslibujeme ale zázraky a dopředu se tak dozvíte, s čím Vám jsme schopni pomoci a co Vám konkrétně pro Vašeho psa můžeme nabídnout. Kurzy jsou v různých cenových relacích a záleží jen na Vás, co si pro svého psa vyberete.

Nezapomeňte si sebou vzít svého psa, jeho očkovací průkaz (v případě nedokončené vakcinace si vyplníte přihlášku a rezervujete termín), spolu s přihláškou se platí záloha 1500 Kč.Cvičíme celoročně (denně 9- 20), i v zimním čase, o svátcích a prázdninách, areál je osvětlen.

Termíny pro zápis do různých kurzů výcviku psů se mění podle toho, jak máme volná místa, rádi bychom udrželi určitou kvalitu. Budeme se těšit na setkání !

 

 


aktuality
Jarní kurzy
[03.05.2024] V jarní rozkvetlé pražské Troji, přímo v rekreační části mezi občerstveními a loděnicemi, na břehu Vltavy, najdete náš oplocený areál s barevnými překážkami pro psy. Tady se vašemu psímu parťákovi bude líbit !
Hlídání s výcvikem ! My cvičíme za Vás !
[17.04.2024]
Školka pro štěňátka
[13.03.2024] Malá fotoreportáž
Štěňátka na prodej
[11.12.2018] Nabízím štěňátka - fenku a pejska ! Matka Sheila Ambra.P. (po matce import Rakousko Wicca of Magic Border´s) + Otec: Brandy CONQUEST import Holandsko
Přejeme krásné a pohodové vánoční svátky.
[23.12.2017]
 
  

Způsob výuky > My cvičíme za Vás
© 2009 Ambra psí škola Věry Brunclíkové - 602 368 265 - Praha | kde nás najdete | napište nám