Flyball

Zlí jazykové tvrdí, že flyball je sportem pro líné páníčky, protože běhají jen psi.
Nejprve si zkuste představit, jak se svým psem čekáte na startu. Váš pes má na sobě postroj a štěká a štěká a těší se, až bude moci vyběhnout na dráhu. Počkáte, až doběhne pes před Vámi a konečně pouštíte na dráhu toho svého. Největší rychlostí pádí k první překážce a přeskočí ji, skáče přes druhou, třetí a konečně čtvrtou , skočí na speciální box, ze kterého vystřelí balónek a chytí ho rychle do tlamy. Skáče znovu i s míčkem v tlamě zpátky přes překážky k Vám, voláte, ječíte, radujete se, aby běžel rychle. Všichni lidé z Vašeho družstva volají na Vašeho psa, že ho milují a aby běžel rychle k nim – k Vám, stojí kolem Vás a všichni ho voláte.  Tady jde o čas ! Váš pes k Vám letí kosmickou rychlostí a přísahali byste, že se i s tím míčkem v tlamě směje. Máte náskok, pes na vedlejší trati je pomalejší než Váš a za pár sekund se rozhod ne o vítězi … Tak to je flyball.
Je celkem jedno, jestli chcete vyrazit na soutěže nebo se prostě vyblbnout a vylítat psa. Flyball je možnost, jak psa dokonale unavit a vy se tolik nenamáháte, protože psa jen vypouštíte na startu a voláte ho, když běží zpátky. Soutěží vždy dvě družstva mezi sebou najednou, dráhy jsou vedle sebe. V jednom družstvu jsou čtyři psi, plemeno jakékoliv. Výška překážek je přizpůsobena nejmenšímu psovi z družstva. Velikost psa není podstatná, běhají dogy, běhají čivavy a to na celém světě, flyball získává čím dál větší oblibu. Nejnižší výška překážek je 17, 5 cm, nejvyšší 35 cm.
Podstatné ale je, jestli Váš pes má zájem o hračky, bez toho to totiž půjde těžko. Váš pes musí mít chuť si hrát, aportovat. Stačí chuť, nevadí, že hračku neumí přinést k Vám – to ho společně naučíme.
Každé družstvo potřebuje svého nabíječe, může to být kdokoliv z Vaší rodiny nebo z Vašich přátel, kteří budou stát za boxem a nabíjet ho míčky. Všichni psi z družstva nabíječe zbožňují. Tuto větu musíte často opakovat doma, v práci a mezi přáteli, pokud vážně s flyballem začnete, protože časem budete nabíječe pro své družstvo potřebovat. Takže si ji pořádně zapamatujte: Všichni psi z družstva nabíječe zbožňují.
Pro první trénink ale nepotřebujete nabíječe ani nepotřebujete vymýšlet název družstva, ve kterém budete jednou běhat. Jestli chcete sobě a svému psovi dopřát zábavu, u které se vyblbnete, tak musíte flyball zkusit.

nebo telefonujte 602 368 265, abychom se domluvili na setkání.

Jeden z nejrychlejších  ve flyballu je border kolie Coudy Dany a Marka Russových, zvládá s přehledem porazit i psí borce u nás i v zahraničí. A proč se nepochlubit, když jsem jeho chovatelka ?

[03.05.2024] V jarní rozkvetlé pražské Troji, přímo v rekreační části mezi občerstveními a loděnicemi, na břehu Vltavy, najdete náš oplocený areál s barevnými překážkami pro psy. Tady se vašemu psímu parťákovi bude líbit !
[17.04.2024]
[13.03.2024] Malá fotoreportáž