k

Agility cvičení

Agility

obrázek agility nářadí

Kurzy agility 

 

 
obrázek cvičáku agility v Troji obrázek cvičáku agility v Troji

obrázek cvičáku agility v Troji

Štěňata do 6 měsíců

Většina štěňátek v tomto věku má chuť si hrát a právě v tomto období lze položit ideálně základy správného tréninku. Můžete svoje štěně bez problémů učit formou hry a jako motivační odměnu používat hračky namísto pamlsků, které by na parkur správně patřit neměly. Probíhání tunelů baví všechna malá štěňata a jejich majitele také. Trénink je přizpůsoben věku štěňátek a cílem kurzu je naučit majitele správně motivovat svého psa, dosáhnout toho, aby se štěně na cvičení s majitelem těšilo a nevěnovalo pozornost ostatním psům ve skupině, ale majiteli. Doporučuji souběžně s tímto kurzem absolvovat hodiny s individuálním přístupem trenéra.

 Štěňata od 6 do 12 měsíců

Mladí psi v tomto věku obvykle už zvládají nepřiběhnout na zavolání k páníčkovi a dávají přednost hře s ostatními psy. Ne vždy je pro ně hračka venku zajímavá, mnohdy nepřiběhnou ani na pamlsek . Trénink ve skupině mladých psů je pro psího dorostence velký zážitek … Cílem kurzu je tedy položit základy agility a maximálně zlepšit kontakt mezi majitelem a štěnětem ve skupině ostatních psů natolik, aby se mladý pes soustředil na překonávání překážek. Doporučuji souběžně s tímto kurzem absolvovat hodiny s individuálním přístupem trenéra.

Psi od 12 měsíců

Většina ročních a starších psů, kteří přicházejí do našich kurzů jsou hraví temperamentní psi, které baví skákat nebo překonávat překážky. A tak jejich majitele učíme základy agility, nabízíme pomoc a rady při nácviku slalomu, kladiny, áčka, tunelů a dalších překážek. Nabízíme také možnost využít psí trenažér, programy s cílem výrazně zlepšit kondici svého psa, model Professional,  (www.fitfurlife.com).

 
obrázek cvičáku agility v Troji obrázek cvičáku agility v Troji obrázek cvičáku agility v Troji
Prohlídka parkuru bez psů. Každý se snaží zapamatovat pořadí překážek, které je při každém běhu jiné. Štěně jorkšírského teriera trénuje překážku zvanou áčko ve štěněcím kurzu
Možná ho jednou bude zvládat stejně bravurně, jako čtyřletá jorkšíračka Nelinka, která kdysi do Ambry přišla také jako malé štěně
A tady Nelinka vybíhá ze slalomu, který zvládla rychle a bez chyby
Westík Árčí není jenom mazlíček, ale i agility borec

obrázek cvičáku agility v Troji

Areál je samozřejmě osvětlen. 

 

Díky Velké Británii máme fotbal, golf a pro majitele psů také agility, frisbee, flyball a Freestyle Music/Tanec se psem. Pokud si Váš pes myslí, že hračky, které mu nosíte z obchodu jsou dobré jen k tomu, aby z nich vykousal "pískátka" - dopřejte mu zábavu s velkými hračkami ! Dovolte mu probíhat barevné tunely, udržovat rovnováhu na psí houpačce, vyzkoušejte jeho šikovnost při kličkování slalomem ... 
Váš pes bude překážky podlézat, prolézat, přeskakovat a Vy šikovně začnete do jeho hry vkládat povely:"Sem", "Zůstaň", "Ke mně", "Sedni", "Čekej " , "Okolo" ... Až naučíte psa vypořádat se se všemi překážkami, začnete ho vést po trase a absolvovat překážky na trati podle čísel, v oficiálních závodech bývá postaveno až dvacet překážek a skoro nikdy nepoběžíte stejnou trasu. Dvě různé překážky bývají také často postaveny blízko sebe, takže psa naučíte perfektně poslouchat, aby věděl, ke které zamířit. Mnoho majitelů psů nemá ambice se psem závodit a dopřávají sobě i svému psovi čas, který společně tráví hrou, při které si společně užijí spoustu zábavy.
Velmi vhodné pro městské psy ! Vhodné pro bázlivé psy ! Nevhodné pro rváče !
Kurzy absolvují nejrůznější plemena a mnoho voříšků, mezi pejsky začátečníky nejsou vyjímkou ani šestiletí a nejstarší psí účastník kurzu měl 9 let . Pro začátečníky probíhá organizovaná výuka pod vedením + volné tréninky. Každý účastník našeho kurzu může dráhu využívat k tréninkům jen pro sebe a nemusí čekat dlouho ve skupince, než na něj přijde řada. Trénovat svého psa ve skupince je příjemná záležitost, užijete si legraci a svému psovi dopřejete při cvičení odpočinek. Ale někdy je také příjemné mít dráhu pro sebe nebo si cvičit s někým ve dvojici či malé skupince podle sympatií. A tohle všechno je u nás možné domluvit. Největším nebezpečím je snažit se v jedné hodině tolikrát říkat ,,hop´´, až z toho Vašemu psovi přeskočí. U nás tedy trénink nekončí šedesátou minutou, volné tréninky si můžete prodloužit dle libosti a potřeby.
Pokud máte zájem, objednejte se telefonicky a přijeďte se k nám podívat - skvělou zprávou je, že kurzy agility probíhají v pracovní dny dopoledne i večer a samozřejmě i o víkendech, na pejsky, kteří agi již běhají se můžete přijít podívat . 
Majitele miniaturních plemen ( čivava, jorkšírský terier) ubezpečuji, že také zástupci jejich plemen navštěvují moji psí školu v hojném počtu a nemusí se obávat mezi nás zavítat. I malí pejsci u nás najdou spoustu malých psích kamarádů od štěňátek po dospělé jedince, překážky agility i míčky vystřelující boxy na flyball jsou přizpůsobeny jejich vzrůstu.
Tréninky jednotlivých skupinek jsou ve všední dny odpoledne a večer, také o víkendu. 
 

Pro koho se agility hodí

Hodí se pro psy, kteří si buď rádi hrají nebo mají rádi pohyb a to bez věkového omezení. Naše kurzy navštěvují štěňátka i staří psi, kurzy nejsou omezeny věkem ani výškou. Hodí se i pro všechny bázlivé nejisté psy – tito psi však vyžadují jiný přístup a tréninky agi jsou v tomto případě vhodným doplňkem tréninku problémového chování.

Pro koho se agility nehodí

Agility se absolutně nehodí pro psy rváče (zde je potřeba nejprve odstranit problém napadání ostatních psů a až po zvládnutí chování můžete navštěvovat naši výuku agility) a pro málo pohyblivé líné psy, kteří mají rádi svůj klid. Nehodí se pro klidné a flegmatické jedince. Nehodí se pro psy, kteří se vyhýbají překážkám a neradi skáčou. Nehodí se pro psy, kteří vrčí na své majitele.

K čemu je agility dobré

Při agility se spolu se psem můžete odreagovat cvičením hrou, které není stereotypní. Naučíte svého psa ovladatelnosti bez vodítka mezi ostatními psy ve skupině psů a většinu majitelů těší, když jejich pes se na dráze vyřádí a je spokojený. Jestli do budoucna vytvoříte spolu se psem sehraný tým, můžete jezdit na závody a soutěže po celý život svého psa a možná se agility stane Vaším novým koníčkem. Postupně se budou schopnosti Vašeho psa zdokonalovat a Vy můžete třeba absolvovat náročnější soutěže.

Jak často se chodí

Organizovaný trénink ve skupinkách probíhá jednou týdně. Na tomto tréninku se učíte. Volný trénink navštěvujete sami a trénujete na naší dráze sami svého psa. Je jen na Vás, kolik volného času hodláte novému koníčku obětovat.

 

Chcete se k nám přijet domluvit ?

Kontaktujte nás na ambra@psiskola.cz

nebo telefonujte 602 368 265, abychom se domluvili na setkání.

Další podrobnější článek o agility najdete tady - klikněte  

 
V naší chovatelské stanici nabízíme rezervaci štěňátek po zdravých rodičích, řádná kupní smlouva, chovatelská pomoc a rady, pro nové majitele našich štěňátek trénink agility u nás zdarma.
www.border-kolie.cz – máme štěňátka
 

aktuality
Jarní kurzy
[03.05.2024] V jarní rozkvetlé pražské Troji, přímo v rekreační části mezi občerstveními a loděnicemi, na břehu Vltavy, najdete náš oplocený areál s barevnými překážkami pro psy. Tady se vašemu psímu parťákovi bude líbit !
Hlídání s výcvikem ! My cvičíme za Vás !
[17.04.2024]
Školka pro štěňátka
[13.03.2024] Malá fotoreportáž
Štěňátka na prodej
[11.12.2018] Nabízím štěňátka - fenku a pejska ! Matka Sheila Ambra.P. (po matce import Rakousko Wicca of Magic Border´s) + Otec: Brandy CONQUEST import Holandsko
Přejeme krásné a pohodové vánoční svátky.
[23.12.2017]
 
  

© 2009 Ambra psí škola Věry Brunclíkové - 602 368 265 - Praha | kde nás najdete | napište nám