Nové podzimní kurzy 2016 a současně přijímáme rezervace na výcvik psů s ubytováním !

[02.10.2016] Přijeďte si k nám vybrat kurz pro vás a vašeho psa. Můžete docházet a pomůžeme vám psa vycvičit nebo ho vycvičíme sami bez vás ...

Majitelé štěňátek by svoje štěně měli socializovat - fáze socializace probíhá do 16. týdne života pejska. V praxi to znamená, že štěně by mělo mít v této době maximum zkušeností a zážitků, protože se formuje jeho povaha, která je sice zčásti geneticky daná, ale leccos lze ovlivnit. V tomto období se také štěně rychle a dobře učí - proto je nutné položit základy přivolání.

Všichni chceme, aby náš pes byl poslušný a na přivolání poslouchal. Proto je vhodné začít hned u štěněte a cvičit s ním mezi lidmi a mezi psy. V první fázi proto probíhá trénink v opoloceném areálu, později je možné chodit i mimo areál psí školy. Praxe je však taková, že u dobře nacvičeného přivolání funguje pes 100% kdekoliv a kdykoliv. Dosáhnout 100% přivolání je pro většinu majitelů nemožné, proto je vhodné obrátit se na odborníky a nechat si poradit. Čím dříve začne štěně přivolání trénovat, tím lepší jsou výsledky.

Rozhodněte se dobře, od koho si necháte radit. Výcvik psů dnes nabízí mnoho lidí, kteří mají plnou pusu sluníčkových povídání o pozitivní motivaci a pochvalách, ale neumí nic a za pár korun si pod jejich vedením zkazíte psa navždy. Naprosto mě dostávájí někteří lidé, kteří si u mě nedokázali v kurzech ani přivolat vlastního psa a dnes nabízejí kurzy pro veřejnost. Nemyslím si, že je správné o tom mlčet, protože výsledkem jsou neposlušní psi, na kterých se někdo podepsal a ne vždy je náprava možná.

Letos v létě jsme měli ve výcviku dva takové chudáky psy - agresivní tyrany rodiny - před utracením, majitelé zvažovali, zda je dají uspat a nebo si je nechají u nás na dva měsíce převychovat. Nakrmení bludy - to je takové plemeno a u vašeho plemene - , navíc majitelům byly doporučovány někde načtené nesmysly  ...  Naštěstí to dopadlo dobře, jeden pes je už u majitelů doma zpátky vycvičený od nás a druhý má za sebou první měsíc tréninku, vypadá to na happyend.  Samozřejmě se snažíme, aby byl happyend, ale lepší je nenechat zajít věci tak daleko. Jak jsem napsala na začátku, začněte cvičit hned od štěněcího věku.

Věřím tomu, že mít psa, který je zdrojem problémů pro majitele, rodinu a okolí je nepříjemné a majitelé jsou z toho na nervy ... Když pes napadá lidi nebo psi a venčit musíte v noci, kouše vlastní majitele jak mu projdou kolem křesla, venčí se v bytě, pár hodin denně štěká a vyje ke zlosti sousedů, je to hrozné. Ale proč to nechat zajít tak daleko ?

V době, kdy je váš pes malým roztomilým štěňátkem je učení zábava pro něj i pro vás, bude vás to bavit a navíc si se svým psem vybudujete při společně stráveném učení takové pouto, že nikdy nepomyslíte na to, že vysvobozením pro vás bude nechat neposlušného psa uspat.

Těšíme se na vás - pomůžeme vám !