Příprava na výstavu

Vlastníte-li psa, u nějž je absolvování výstavy podmínkou získání chovnosti; naučíme Vás správnému předvedení Vašeho plemene. Nezvládnutelný a nevychovaný pes na výstavu samozřejmě nepatří.

Se správně připraveným psem předejdete trapným chvilkám, kdy pes nechce ukázat zuby a je rozhodnutý utéct z kruhu pryč či pokousat rozhodčího. Někteří psi neumějí správně chodit na vodítku mezi ostatními psy - natož se "předvádět". Pohled na psa, jenž vesele chňape po vodítku, vyskakuje na majitele, obtěžuje další psy v kruhu či v panické hrůze utíká z kruhu pryč je veselý obvykle pouze pro diváky a majitel je zbytečně zklamán, nehledě na nemalé výdaje za drahý výlet. Začátečníci oceňují zejména možnost nácviku ve skupině, kde svého psa připraví na mnohdy rušnou výstavní atmosféru. Samozřejmostí je zpočátku individuální nácvik a teorie. Vysvětlíme Vám, jaké jsou druhy výstav a jaké tituly můžete získat. Mnohdy majitel - nováček - nerozumí všem zkratkám, které mají předci jeho psa v rodokmenu. Chápeme Vaši nejistotu a rádi Vám poradíme.

Nezapomínejte, že na výstavě jste obklopeni mnoha lidmi a Váš vychovaný pes je Vaší vizitkou.obrázek z kurzu příprava na výstavyobrázek z kurzu příprava na výstavy

Často vídáme na výstavách krásné psy, kterým chybí kvalitní příprava a neumí se perfektně v kruhu předvést, ačkoliv jejich majitel je i třeba zkušený chovatel a snaží se psa vést maximálně dobře. Ale co naplat, někteří psi si na výstavní kruh musí zvyknout. I to lze nacvičit a psa připravit tak, aby se do kruhu na předvádění těšil, spolupracovat a nenechal se ,,rozhodit´´. Věnujeme se především přípravě psů a jejich praktickému tréninku, nejedná se o handling, ačkoliv i to lze naším prostřednictvím dojednat.

Někteří chovatelé nemají možnost nacvičit s mimořádně pěkným jedincem pohyb v kruhu mezi ostatními psy a jsou tak v nevýhodě oproti konkurenci. Po dohodě je také možné psy připravit u nás – bez Vás. Možná by pro Vás bylo složité dojíždět na tréninky k nám do Prahy nebo nemáte tolik času, aby jste se začali pravidelně věnovat tréninku jednoho psa na úkor ostatních povinností a práce spojené s chovem. Perfektní domácí podmínky včetně péče o srst Vaší kosmetikou je samozřejmostí a v případě Vašeho přání lze dojednat i dojíždění profesionálky ze salonu, která bude o srst pečovat.

Pokud potřebujete připravit svého psa, aby se pěkně předváděl mezi psy a lidmi, potřebujete sladit chovatelský pár nebo chovatelskou skupinu, jsme Vám k dispozici. Kvalita předvedení je samozřejmě důležitá, stejně jako exterier, úprava psa a oblečení sladěné se psem i předváděcím vodítkem, ale pokud Váš pes bude perfektně připravený a bude se umět výborně předvádět po celou dobu své přítomnosti v kruhu, Vaše šance na úspěch se zvyšují ...

Příprava psa bez chovatele či majitele – osobní dohoda, pouze na rezervaci

Příprava psa s chovatelem či majitelem – formou kurzu s docházením do psí školy

Dohodou lze samozřejmě obě formy tréninku psa  vhodně zkombinovat podle konkrétního psa.

Máte zájem připravit svého psa na výstavu pod naším vedením a chcete se k nám přijet domluvit ?

nebo telefonujte 602 368 265, abychom se domluvili na setkání.

Podíváme se na Vašeho pejska a popovídáme si, všechny Vaše dotazy rádi zodpovíme osobně.Pomohli jsme mnoha majitelům psů, neslibujeme ale zázraky a dopředu se tak dozvíte, s čím Vám jsme schopni pomoci a co Vám konkrétně pro Vašeho psa můžeme nabídnout. Kurzy jsou v různých cenových relacích a záleží jen na Vás, co si pro svého psa vyberete.

Nezapomeňte si sebou vzít svého psa, jeho očkovací průkaz (v případě nedokončené vakcinace si vyplníte přihlášku a rezervujete termín), spolu s přihláškou se platí záloha 1500 Kč.Cvičíme celoročně (denně 9- 20), i v zimním čase, o svátcích a prázdninách, areál je osvětlen.

Termíny pro zápis do různých kurzů výcviku psů se mění podle toho, jak máme volná místa, rádi bychom udrželi určitou kvalitu. Budeme se těšit na setkání !

Kurzy pro účastníky psí školy > Příprava na výstavu