Výcvik psa ochránce /obrana

Obrana, mondioring

Tréninky vede účastník Mistrovství světa !

Tréninky vede v psí škole pan Petr Paloušek, účastník Mistrovství světa a úspěšný účastník Mistrovství republiky (se svou fenkou Barbe Rispet), který aktivně připravil mnoho psů na úrovneň Mistrovství republiky. Petr ve sportovní kynologii dosáhl výrazných úspěchů a jak sám rád tvrdí, ,,umí moc´´, což je v jeho případě pravda. Aktivně spolupracuje nebo spolupracoval:
  • Český klub německých ovčáků (bonitace)
  • Hovawart klub ČR (bonitace, výcvikové tábory,cvičil a závodil s Amorem Nabuko IPO3)
  • Boxer klub České republiky (přezkoušení českých psů na Mistrovství světa)
  • Klub chovatelů kníračů ČR (bonitace, svod plemeníků)
  • Policie ČR při tréninku jejich psů, jeho poslední akce, kde figuroval, je Mistrovství služebních psů s mezinárodní účastí letos na jaře.
Možná chcete, aby Váš pes hlídal.obrázek psa anděla Mnoho lidí si přeje, aby je pes v případě potřeby bránil a nenechal se zastrašit, také aby se nenechal odlákat a odmítal potravu od cizích osob. Třeba i hlídal předměty, byl rezervovanější a nevšímal si cizích osob, štěkotem oznámil přítomnost nežádoucí a cizí osoby na Vaší zahradě ...
Vhodná plemena mohou navíc absolvovat nácvik modelových situací. Na požádání vyzkoušíme schopnosti psa. Jak je na tom Váš pes - skutečně hlídá ? Je schopen hlídat i bez Vás nebo se nechá odlákat či uteče ? Chcete vyzkoušet, jak se Váš pes zachová, když ho ponecháte například hlídat Vaše auto, Vaši tašku a bude sám ? Chcete ho naučit, aby skutečně bránil a nenechal se zastrašit ? Chcete zkusit mondioring ?

Současně je k dispozici několik figurantů, kteří spolupracují se školou externě a také si jezdí se svými psy pravidelně trénovat do areálu, takže je to na Vás. Možná potřebujete se svým psem vylepšit obranu - chcete, aby měl plné zákusy, nepřekusoval, nanapadal při revíru, byl při obraně ovladatelný nebo potřebujete vyřešit při obranách nějaký problém.
Nabízíme také mondioring. Cílem mondioringu je přinést pobavení pro diváky , umožnit kynologické veřejnosti sportovní soutěžení a vnést tak obohacení do výcviku psů jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé. Psi trénují poslušnost, skoky a zejména obranu. Náplň mondioringu byla zpracováná zástupci Evropy a Ameriky, zkušební řád pro mondioring byl schválen komisí pro pracovní kynologii FCI 5. září 1994. Přijímáme zájemce všech plemen pro trénink mondioringu.
Pokud potřebujete svého psa systematicky připravovat na zkoušku nebo bonitaci, jste u nás na správné adrese. Majitelé psů - začátečníci, kteří by v budoucnu měli zájem trénovat se svým psem obrany často netuší, že trénink se provádí již u štěňat a mladých psů. Výcvik obrany začíná navykáním štěńátka na přítomnost ostatních lidí a štěkajících psů, křik figuranta, tahání o hadr s cizím člověkem - figurantem, který má zkušenosti a ví, jak mladému pejskovi zvednout sebevědomí, povzbudit jeho zájem o přetahování - hra s kořistí. U mladých psů, kteří se věnují tréninku, je potřeba zkušeného figuranta, protože mnohdy nemají ještě vyměněné všechny zuby a jenom zkušený člověk ví, jakým způsobem pracovat s povahově různými jedinci. Přetahovat se o hadr na cvičáku s Vaším psem může prakticky kdokoliv, otázka je, jaké bude mít Váš pes do budoucna základy a výsledky.
Při tréninku obran štěňat a mladých psů u nás podporujeme, aby štěňátka byla hravá, drzá, měla by nebojácně natahovat vodítko směrem k figurantovi a snažit se ukořistit (sebrat) měkký hadr, přetahovat se o něj a lovit ho, naučit se ho nosit a spolupracovat. Při tréninku obrany a rozvíjení zájmu o kořist se velmi dlouho nepoužívají žádné povely z poslušnosti. V dalších fázích tréninku, kdy měkký hadr nahrazuje tkzv. pešek, řídítka nebo rukáv se zdokonaluje technika a teprve po mnoha a mnoha trénincích dáváme psovi povel - např. : Seď, hlídej.
Pokud máte štěně nebo mladého psa, nečekejte s tréninkem obrany, až ,,bude umět poslušnost´´. Často se stává, že pes, který se dobře nepodchytí v začátku později neprojeví v tréninku obrany potřebný zájem a je natolik umírněný, že neprojeví sebemenší zájem přetahovat se s cizím člověkem - vzorně sedí nebo leží u pána, snaží se schovávat za majitelem apod. . Zkušený figurant si samozřejmě poradí i s takovým psem, ale ideální je postupně a přirozeně rozvíjet schopnosti mladého psa.
Mnoho psů a štěňat, bez ohledu na věk a na plemennou příslušnost, se rádo přetahuje. Pro všechny tyto pejsky máme v naší psí škole tréninky a hry s hadrem, s peškem, s rukávem, aby se mohli vyřádit. Se psem se nepřetahuje majitel, ale figurant a psi, kteří už vědí, o co jde, se své oblíbené zábavy nemohou dočkat a na tréninky se moc těší. Hodí se pro všechny a psi, kteří se neumí tahat nebo nemají zájem o hraní s hračkami to naučíme !
Lidé, kteří mají v tomto směru zkušenosti a věnují se výcviku svého několikátého psa, kterého připravují na zkoušky výše uvedené většinou vědí a svá mladé psy berou na cvičení obran včas - brzy. Heslo ,, Nejdříve poslušnost, potom obrana´´ má svou platnost u nezvladatelných psů, se kterými mají jejich majitelé vážné potíže. Takový pes by měl být z podobných aktivit určitě vyloučen.

obrázek cvičení psa ochránce

obrázek cvičení psa ochránce spolupráce z českou policii

Tréninky obrany nabízíme i menším plemenům nebo křížencům. Aktuálně přijímáme nové zájemce do začátečnických kurzů  !

obrázek cvičení psa ochránce na cvičišti v Troji

obrázek cvičení psa ochránce na cvičišti v Troji obrázek cvičení psa ochránce na cvičišti v Troji obrázek cvičení psa ochránce na cvičišti v Troji

obrázek cvičení psa ochránce na cvičišti v Troji

nebo telefonujte 602 368 265, abychom se domluvili na setkání.

Kurzy pro účastníky psí školy > Výcvik psa ochránce /obrana